TEDxTartu

Evently

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Image Alt

Toetajad

Peasponsor

Playtech on suurim tarkvaraarendusfirma Eestis ning üks neljast Eesti juurtega ükssarvikust. Ettevõte pakub tarkvaratooteid ning nendega seotud terviklahendusi maailma juhtivatele mänguoperaatoritele. Selles valdkonnas võib Playtechi julgelt nimetada teedrajavaks tarkvaratootjaks kogu maailmas. Erinevad Playtechi märki kandvad tooted on maailmas võitnud hulgaliselt auhindu ning seeläbi oleme jõudnud püsivate koostöösuheteni kõige mainekamate mänguoperaatoritega – meie 140 kliendi hulka kuuluvad suurematest tegijatest muuhulgas Ray, William Hill, Paddypower, Gala, Coral, Betfair, Ladbrokers, Bet365 jt. Meie toodete ja teenuste edu taga on rohkem kui 5000 inimest 17 erinevas riigis. Tegemist on põnevalt põimuva rahvusvahelise ja multikultuurse kooslusega. Tartus asuv arenduskeskus loodi juba aastal 1999 ja on Playtechi arenduskeskustest vanim. Koos Tallinna kontoriga töötab Playtechi Eesti üksustes ligikaudu 650 inimest.

Meediapartner

Eesti Meedia on Baltikumi suurim meediakontsern. Nende tegevus hõlmab trüki – interneti, televisiooni- ja raadiomeedia teenuseid. Firma alusväärtusteks on usaldusväärsus, loovus, professionaalsus, kirglikkus, julgus ja vastutustundlikkus. Just need väärtused kõlavad suurepäraselt kokku ka TEDxTartuga, mistõttu teeme sel aastal koostööd. Nende toel näeb konverentsi päeva ka otseülekandes ning kõikide esinejate kõned saavad igaveseks videosse jäädvustatud.

Suurpartner

Eesti Rahva Muuseum ei ole lihtsalt konverentsikoht. See on koht, kus väärtustatakse ajalugu, õppimist ning pakutakse avastamisrõõmu kõigile. Muuseumi eesmärgiks on kajastada igapäevaelu ning kultuuri kui elamise viisi, arvestades selle ajalist, ruumilist ja sotsiaalset mitmekesisust. Muuseum keskendub eesti kultuurile, millele lisanduvad teised soome-ugri, eriti lähemad läänemeresoome väikerahvad. Teeme sel aastal koostööd muuseumiga, et leida sidepunkte mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

Partnerid

Hasartmängumaksu seaduses sätestatud toetuste andmise nõukogu (HMN) moodustati Eesti Vabariigi Riigikogu 19. mai 2011 otsusega. Nõukogusse kuulub üheksa liiget, kellest kuus on Riigikogu liikmed ja kolm vastavate ministeeriumide esindajad.

Tartu Kultuurkapitali nõukogu jagab kaks korda aastas välja stipendiumeid, et toetada kultuuriüritusi ja -tegevusi. TEDxTartu meeskonna tegemistes saame Tartu Kultuurkapitali toel lennutada Eestisse välisesinejaid nii USAst kui Kanadast.

FAAZ on disainiagentuur, aga mitte see “järjekordne”. Faazi meeskond ehitab oma mööbli ise, teeb sporti ning kuulab eranditult head muusikat. Kliendid on neil sama vinged. Nad tulevad kaasa kõiksugu pööraste ideedega, lasevad möllata paberi ja värvide, höövli ja naaskliga. Ja just seepärast me TEDxTartu tiimiga Faazi endale partneriks valisime – nad on nii-nii kiired, vinged ja paindlikud.

Ehitatud 1964. aastal, on hotell Tartu üks linna vanemaid hotelle, mille interjööris on hoone arhitektuurist lähtudes järgitud nostalgilist ja samas moodsat 1960ndate stiili. Hotell Tartu on läbi aegade olnud TEDxTartu esinejatele heaks peatuspaigaks tänu oma suurepärasele asukohale, olles kesklinnast vaid mõne minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Click & Grow on nutikaid taimeaedasid tootev Eesti iduettevõte. Nii Ameerikas, Euroopas, Aasias kui ka Araabias populaarsed nutiaiad hoolitsevad automaatselt taimede eest neid kastes, täpselt õiges koguses toiteained doseerides ning seeläbi võimaldades kõigil kasvatada ka kõige nõudlikumaid taimi ilma omapoolse jõupingutuseta. Click & Grow plaanib oma taimekasvatustehnoloogiat rakendama hakata ka toidutööstuses ning seeläbi muuta värske toidu tootmine säästlikumaks ja efektiivsemaks.

TEDxTartu eesmärgiks on Tartu linnakeskkonna ja kogukondade arengu toetamine. Seda läbi konverentside ning lisategevuste, millega loome võimaluse aruteluks, isiklikuks arenguks ning mis kõige peamisem – ideede levitamiseks. Selleks, et Tartu areneks ja liiguks edasi, toetame kogu hingega Tartu püüdlusi saada Euroopa kultuuripealinnaks, mis oleks Tartu ja Lõuna-Eesti ühine võimalus ja väljakutse. Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamat kannab pealkirja „Ellujäämise kunstid” (“Arts of Survival”). Meie jaoks tähendab see paindlikkust ning oskusi, mis viivad elu edasi nii Eestis kui ka Euroopas – loovus, kriitiline mõtlemine, koostöövõime ja keskkonnahoid. Mis on see idee, millega sooviksid sina Tartut ja Lõuna-Eestit paremaks teha? See on meie kõigi linn ja meie kõigi kodu. See tiitel on Tartule uus katalüsaator, et püsiksime maailmakaardil kui parim ülikoolilinn, elamisväärseim kodukoht ning parima töökultuuriga innovaatiline provints. Jaga oma mõtteid @tartu2024.

sTARTUp Day on Eesti suurim ärifestival, kus keskendutakse just ärimaailmas valitsevate probleemide arutlemisele. Sel korral toimub konverents 2019. aasta jaanuaris ning TEDxTartu konverentsil viib sTARTUp Day meeskond läbi töötoa.

Frozen Kingdom on tarkvaraarnedusfirma, mis keskendub mängustamise (gamification), mängude, veebi- ja mobiilirakenduste loomisele. Vaata ka ettevõtte poolt krooniliselt haigetele lastele loodavaid lahendusi: http://thehero.es/

Sõbrad

Ampstükk mahedad toorbatoonid. 100% muretu maiustamine! Tegemist on uue lähenemisega Eesti toiduainetööstuses: maiustused valmivad külmpressi meetodiga ja ilma lisatud suhkruta. Ampstükk hoiab esinejate ja vabatahtlike kõhud rõõmsana.

Pierre’i šokolaadikohvik on end mugavalt sisse seadnud otse Tartu Raekoja platsil. Seal on mõnus hubane õhkkond ning meie oma TEDxTartu meeskond käib seal kohvi ja trühvli juures inspiratsiooni hankimas. Pierre’i kohvik kostitab TEDxTartu esinejaid nende Tartus olemise perioodil ning annab ka koduteele tänutäheks graveeritud trühvlikarbid.